1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

بیانیه جبهه ایران‌گرایان درباره پدیده کولبری و رخدادهای اخیر بانه

.هم‌میهنان گرامی،

شوربختانه در هفته‌های اخیر گواه یکی دیگر از پیامدهای تلخ اقتصاد زوال یافته و رو به ورشکستگی ایران بوده‌ایم: پدیده کولبری

مدیریت ناکارآمد کشور در همه زمینه‌ها به‌ویژه دامنه اقتصادی، به افزایش بی‌مانند بیکاری، گرانی سرسام‌آور، تعطیلی کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی و افول چشمگیر کشاورزی انجامیده است. افزون بر این، نبود سرمایه‌گذاری دولتی و خارجی برای ایجاد کار در کشور، منجر به پدید آمدن انواع مشاغل کاذب در همه استان‌های ایران گردیده است.

در این میان، قاچاق کالا یکی از این پدیده‌های شوم متداول در استان‌های مرزی کشور شده است. کولبرانی که درنهایت گرفتاری مالی و بیکاری در نواحی غربی کشور، پیاده‌نظام قاچاق کالا شده‌اند، همانند بیکاران، دست‌فروشان و بساطی‌های استان‌های درونی کشور، قربانی هستند با این تفاوت که به دلیل حضور نیروهای انتظامی در نوار مرزی، گاهی شناسایی و حتی کشته می‌شود. ده‌ها تن از این هم‌میهنان بخت‌برگشته ما در هرسال با تیر مأموران و یا در اثر سرمای کوهستان می‌میرند. آن‌ها هم قربانی سو مدیریت در کشور توسط مدیران نالایق و فاسدی می‌باشند که از ساختن پایین‌ترین سطح رفاه برای مردم، ناتوان بوده‌اند و با آزمندی سیر نشدنی در پی غارت منابع و امکانات ایران هستند.

دولت‌های ناتوان و عمدتاً فاسدی که در سه دهه گذشته سکان‌دار هدایت کشور بوده‌اند، همه در ویرانی و زوال حوزه‌های صنعت، کشاورزی، مالی و بازرگانی نقش داشته‌اند و این محدود به دولت روحانی و احمدی‌نژاد نمی‌شود. دم زدن از استقلال و ادعای قدرت نمودن در جهان، از سوی نظامی که بزرگ‌ترین واردکننده همه گونه کالا حتی خوراک ملت است، گزافه‌ای بیش نیست.

همه ایرانیان از جای‌جای کشور را سزاوار داشتن زندگی شرافتمندانه و بهره‌وری از امکانات و منابع ایران می‌دانیم. ازاین‌رو ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های کولبران قربانی، مسئولیت این رخدادهای تلخ را متوجه جمهوری اسلامی می‌دانیم. همچنین نباید اجازه داد تا گروه‌های قوم‌گرا و جدایی‌خواه، این معضل بزرگ ملی را تبدیل به شعارهای قومی و قبیله‌ای خود کنند و به وحدت ملی خدشه وارد نمایند.

پاینده ایران


جبهه ایران‌گرایان دربرگیرنده: جبهه ملی- تشکیلات آمریکا، سازمان برون‌مرزی حزب پان ایرانیست، حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) و جنبش رنسانس «نوزایی» ایرانی)

سپتامبر ۲۰۱۷
شهریور 1396

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…